Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPodpisanie umowy o wolnym handlu pomiędzy EU a Singapurem

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2019-01-30 12:47:02
singapur, umowa o wolnym handlu pomiędzy eu a singapurem, unia europejska, możliwości inwestycyjne, możliwości biznesowe, klimat inwestycyjny

W związku z podpisaniem umowy o wolnym handlu pomiędzy Unią Europejską i Singapurem Delegatura Unii Europejskiej w Singapurze oraz Ministerstwo Handlu i Przemysłu prowadzi działania promocyjne mające na celu zwiększenie świadomości odnośnie korzyści wynikających z zawartego porozumienia dla obustronnych relacji gospodarczych.

Cykl działań zaplanowanych w Singapurze otworzyła konferencja pt. „The EU-Singapore Free Trade Agreement. Strengtheing the Partnership between the EU and Singapore", która odbyła się w listopadzie 2018 r., na krótko po podpisaniu porozumienia. Kolejne wydarzenie pod nazwą „The EU-Singapore Free Trade Agreement - What would you it mean for your business?” miało miejsce w dniu 24 stycznia 2019 r. w siedzibie Singapore Business Federation.

 

Głównym celem spotkania było lepsze zrozumienie korzyści wynikających z zwartego porozumienia EUSFTA w odniesieniu do handlu (produkty i usługi) oraz przedstawienie możliwości inwestycyjnych i biznesowych w 12 krajach członkowskich.

 

 

Na zaproszenie Delegatury EU w konferencji wzięła udział także polska delegacja, w składzie:

  • Jan Kamoji Czapiński, Dyrektor Działu Inwestycji / Polska Agencja Inwestycji i Handlu
  • Maciej Żukowski, Dyrektor Departament Podatków Dochodowych / Ministerstwo Finansów
  • Dr Błażej Kuźniacki, Zastępca Dyrektora Departament Podatków Dochodowych/ Ministerstwo Finansów

 

 

Polska w ramach swojej prezentacji na początek przedstawiła ogólną ocenę polskiego klimatu inwestycyjnego, a w drugiej części oferty dla przedsiębiorców i inwestorów zostały omówione dostępne narzędzia w formie m.in. ulg podatkowych dla spółek technologicznych tj. ulga na działalność B+R oraz IP BOX (5% podatek od dochodów związanych ze sprzedadzą własności intelektualnej). Wystąpienie polskiej delegacji było częścią bloku: Break-Out session 1, track 3 o tytule "Trade and Business Opportunities" (prezentowały się kraje: Litwa, Estonia, Francja, Polska, Hiszpania, Niemcy i Wielka Brytania).

 

 

Podczas wizyty w Singapurze delegacja uczestniczyła także w szeregu spotkań o charakterze biznesowym mających na celu omówienie indywidualnych zapytań singapurskich firm technologicznych odnośnie możliwości inwestycyjnych w Polsce.

 

Chcesz się dowiedzieć więcej co wynika z podpisanej umowy o wolnym handlu dla Twojego biznesu? Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pilothouse

The recognisable form of Pilothouse superstructures or cabins is always fully expressed. The cabi...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-27 Dodał: Patryk Tyszko Statki i łodzie Zobacz ofertę

Torby papierowe z nadrukiem

Firma Gesti oferuje torby papierowe z nadrukiem w dowolnym rozmiarze i nakładzie już od 100 sztuk...
Polska - MODLNICZKA 2021-01-06 Dodał: Magdalena Dach Sektor kreatywny Zobacz ofertę

Mobilny system dezynfekcji

Mobilny system dezynfekcji
Polska - OPOLE 2021-01-02 Dodał: Jacek Wróbel Maszyny i urządzenia, Produkcja i przetwórstwo metali, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert