Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuUroda w Singapurze - Jak skutecznie wejść na rynek kosmetyczny w Mieście Lwa

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-09-06 15:54:27
singapur, kosmetyki, rynek kosmetyczny, kosmetyki wybielające, dermatologiczne, kosmetyki organiczne, asean, colour cosmetics, targi kosmetyczne, beauty asia, in-cosmetics asia, e-commerce, rejestracja kosmetyków, zagraniczne biuro handlowe w singapurze, zbh singapur

Singapurczycy bardzo dbają o swój wizerunek. Moda, kosmetyki, markowe zabiegi kosmetyczne, nowości rynkowe są na porządku dziennym. Hitem sprzedażowym wśród Azjatek są kosmetyki wybielające, dermatologiczne rozwiązania na trądzik oraz kosmetyki wypełniające blizny. Taki trend wynika z problemów skórnych, pigmentacją rozpoczynającą się u niektórych Azjatek już po 20-stym roku życia, a wszelkie zmiany skórne na ich porcelanowych cerach są bardziej widoczne niż u Europejek.

Fot.: iStock.com/alekleks

W Singapurze ważnym jest, aby produkt wchodzący na rynek posiadał wymagane atesty, a im więcej certyfikatów, znaków ekologicznych czy organicznych tym lepiej dla produktu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie singapurskiej agencji rządowej nadzorującej bezpieczeństwo kosmetyków - Health Science Authority.

 

Singapur to sam w sobie mały rynek, ale działający tutaj importerzy, dystrybutorzy czy firmy handlowe prowadzą swoją dystrybucję często w całym regionie ASEAN. Dlatego warto poprzez Miasto Lwa wchodzić na sąsiednie rynki. Podobnie jak w całej Azji, wysoko cenione są tutaj markowe kosmetyki z całej Europy. Cena jest tutaj drugorzędna, jeśli marka jest europejska i postrzegana jako marka premium. W Azji szczególną uwagę przykuwają tzw. colour cosmetics. Lakiery do paznokci, kolorowe pomadki, cienie do powiek są hitem sprzedażowym.

 

Ważnym jest, aby z produktem pokazać się fizycznie na miejscu. Co roku w lutym odbywają się targi kosmetyczne BEAUTY ASIA w singapurskim Suntec City. Natomiast największe targi z sektora kosmetycznego w regionie ASEAN to niewątpliwie IN-COSMETICS ASIA, które corocznie w październiku odwiedza ponad 10 tysięcy zainteresowanych.

 

Fot.: iStock.com/imtmphoto

 

Dwie główne sieci sprzedaży artykułów kosmetycznych w Singapurze to Watson oraz Guardian, kanał e-commerce jest tutaj niezwykle popularny z Lazadą i Zalorą na czele.

 

Organizacje reprezentujące sektor kosmetyczny to:

 

Rejestracja kosmetyków w Singapurze jest prosta, procedura jest przeprowadzana online bez szczególnych wymogów formalnych oraz biurokracji. Statystyki mówią o bardzo wysokiej liczbie rejestracji, aż 600 tys. nowych produktów wchodzi na rynek singapurski rocznie z czego średni cykl życia produktu to 8 miesięcy do 2 lat.

 

Tematem kontrowersyjnym w Azji jest problematyka przeprowadzania testów kosmetycznych na zwierzętach. Testy jak dotąd są dopuszczalne w krajach ASEAN. W regionie Azji oraz Pacyfiku jedynie Australia, Nowa Zelandia, Tajwan oraz Korea traktują testy kosmetyków na zwierzętach jako nielegalne, natomiast w Chinach takowe testy są obowiązkowe. Singapur zmierza w kierunku całkowitego zakazania testów, a więc polski producent kosmetyków zainteresowany tym rynkiem powinien już teraz wziąć ten aspekt pod uwagę.

 

ZBH Singapur zaprasza firmy kosmetyczne do kontaktu bezpośredniego z biurem celem bliższego zapoznania się ze specyfiką rynku.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Okna Toruń

Wybór okien do domu jest wyjątkowo ważny nie tylko z uwagi na estetykę i wygląd wnętrza, a...
Polska - Toruń 2021-11-30 Dodał: Tamara Bielecka Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

DJ Toruń

DJ konferansjer na wesele – doskonała zabawa każdego gościa Każdy, kto organizuje wesele...
Polska - Toruń 2021-11-29 Dodał: Tamara Bielecka Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Nalewarki

    Etykieciarki przemysłowe – inwestycja, która się opłaca Etykiec...
Polska - Toruń 2021-11-29 Dodał: Tamara Bielecka Wydawnictwa, Fotografia, Muzyka, Film, Rzemiosło artystyczne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert