Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolski drób oficjalnie dopuszczony w Singapurze

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-05-08 08:06:51
singapur, drób, polski drób, eksport, mięso drobiowe, certyfikat zdrowia, pozwolenia eksportowe, zakłady drobiarskie, branża spożywcza, food & hotel asia 2018, rynek singapurski, zagraniczne biuro handlowe w singapurze, zbh singapur

Singapurskie władze weterynaryjne (AVA) poinformowały dnia 20 kwietnia 2018 r. o zakończeniu procesu uzgodnień certyfikatu zdrowia dla polskiego mięsa drobiowego, eksportowanego do Singapuru oraz o udzieleniu zgody na eksport aż dla 6 polskich zakładów.

Zatwierdzenie wzoru certyfikatu zdrowia oraz wydanie pozwoleń eksportowych dla polskich producentów umożliwia fizyczny eksport drobiu z Polski do Miasta Lwa.

 

Polskie zakłady drobiarskie oficjalnie dopuszczone przez władze singapurskie do eksportu swoich wyrobów do Singapuru to:

  • Konspol,
  • Roldrob,
  • Superdrob,
  • Animex Foods,
  • Adros.

 

Powyższa informacja zbiegła się z szerokim udziałem polskich przedsiębiorców z branży spożywczej (w tym drobiarzy) w największych targach sektora spożywczego w Azji - Food & Hotel Asia 2018. Przedmiotowe targi odbywają się w Singapurze co dwa lata i przyciągają producentów i importerów żywności z całego świata, w tym z Polski. Krajowa Rada Drobiarstwa - Izba Gospodarcza, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi czy Krajowa Izba Gospodarcza zrzeszyły pod swoim parasolem szereg polskich producentów chcących wejść na rynek singapurski.

 

Informacja o zielonym światle dla eksportu polskiego drobiu do Singapuru została przekazana polskim służbom weterynaryjnym w przeddzień wizyty w Singapurze Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jacka Boguckiego, któremu towarzyszył Główny Lekarz Weterynarii dr Paweł Niemczuk.

 

Do Zagranicznego Biura Handlowego w Singapurze już wpływają zapytania od importerów singapurskich, którzy z niecierpliwością oczekiwali na przedmiotową informację, uzależniając od niej dalsze rozmowy handlowe.

 

Singapur czeka na polskie wyroby drobiowe!