Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolski drób oficjalnie dopuszczony w Singapurze

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-05-08 08:06:51
singapur, drób, polski drób, eksport, mięso drobiowe, certyfikat zdrowia, pozwolenia eksportowe, zakłady drobiarskie, branża spożywcza, food & hotel asia 2018, rynek singapurski, zagraniczne biuro handlowe w singapurze, zbh singapur

Singapurskie władze weterynaryjne (AVA) poinformowały dnia 20 kwietnia 2018 r. o zakończeniu procesu uzgodnień certyfikatu zdrowia dla polskiego mięsa drobiowego, eksportowanego do Singapuru oraz o udzieleniu zgody na eksport aż dla 6 polskich zakładów.

Zatwierdzenie wzoru certyfikatu zdrowia oraz wydanie pozwoleń eksportowych dla polskich producentów umożliwia fizyczny eksport drobiu z Polski do Miasta Lwa.

 

Polskie zakłady drobiarskie oficjalnie dopuszczone przez władze singapurskie do eksportu swoich wyrobów do Singapuru to:

  • Konspol,
  • Roldrob,
  • Superdrob,
  • Animex Foods,
  • Adros.

 

Powyższa informacja zbiegła się z szerokim udziałem polskich przedsiębiorców z branży spożywczej (w tym drobiarzy) w największych targach sektora spożywczego w Azji - Food & Hotel Asia 2018. Przedmiotowe targi odbywają się w Singapurze co dwa lata i przyciągają producentów i importerów żywności z całego świata, w tym z Polski. Krajowa Rada Drobiarstwa - Izba Gospodarcza, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi czy Krajowa Izba Gospodarcza zrzeszyły pod swoim parasolem szereg polskich producentów chcących wejść na rynek singapurski.

 

Informacja o zielonym światle dla eksportu polskiego drobiu do Singapuru została przekazana polskim służbom weterynaryjnym w przeddzień wizyty w Singapurze Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jacka Boguckiego, któremu towarzyszył Główny Lekarz Weterynarii dr Paweł Niemczuk.

 

Do Zagranicznego Biura Handlowego w Singapurze już wpływają zapytania od importerów singapurskich, którzy z niecierpliwością oczekiwali na przedmiotową informację, uzależniając od niej dalsze rozmowy handlowe.

 

Singapur czeka na polskie wyroby drobiowe!

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Oferta stomatologa

Oferta stomatologa Oferta stomatologa Oferta stomatologaOferta stomatologa sdfgt
Polska - Toruń 2021-03-02 Dodał: Mateusz Stachowiak Mięso, Ryby Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert